FAQs

Mis on Changemakers Academy?


Changemakers Academy on sotsiaalse ettevõtlikkuse programm, mis on suunatud 14-23aastastele nooretle. Programmi käigus töötatakse kuueliikmelistes tiimides, et aidata mentori abiga luua turundusplaan ettevõttele ning viia seda ellu.
Kuidas saab Changemakers Academys osaleda?


Selleks tuleb programmi registreerida. Registreerimine on avatud 27. oktoobrini. Osta pilet ja jää ootama! Changemakersisse soovib pääseda enamasti kaks-kolm noort ühele kohale, seega, mida kiirem oled, seda suurem on võimalus, et just sina pääsed osalema. Lisaks tuleb tasuda osalustasuna 60 eurot.
Mis ma programmis tegema pean?


Programmis arendad koos tiimiga turundusplaani ühele ettevõttele ning saad võimaluse see ka ellu viia. See tähendab, et genereerid ideid, katsetad ja paned neid ajaliselt klappima, et tuleks, kas uusi oste, kliente või tuntust sinu maailmamuutvale ettevõttele!
Millised on auhinnad?


Kaks edukamat tiimi saavad kumbki oma ideede elluviimiseks kuni 1000€. Nii saab kõik põnevad ideed ära teostada ning uut kogemust, mis annab väärtust juurde ka CV-le. Lisaks on programmis ka mitmed eriauhinnad, näiteks parimale tiimile, tehnoloogilisele lahendusele ja palju muud, mida saad täpsemalt teada programmis osaledes.
Kui palju aega sellele kulub?


Kuivõrd on programmis loodav suuresti sinu ja su tiimi luua, siis kuluv aeg on tiimiti väga erinev. Küll aga võid arvestada, et põnevate kogemuste saamiseks kulub sul keskmiselt nädalas programmis osalemiseks 3-5 tundi!
Kui palju peaksin teemast enne teadma, et osaleda?


Võid olla nii täielik algaja kui ka juba tegija turundus- ja ettevõtlusteemadel! Eelnevad teadmised pole tingimus osalema pääsemiseks, kuid kindlasti aitavad sellele kaasa, et just sinu tiim saaks edukaks. Kõige olulisem on siiski soov pingutada ja endast maksimum anda. Programmiga kaasnevad põnevad koolitused ja töötoad, kust saad ammutada vajalikke teadmisi - oleme loonud programmi nii, et kõik saaksid sellest maksimaalselt kasu!
Kes saavad programmis osaleda?


Programmis on oodatud osalema 14-23-aastased noored üle Eesti - ettevõtted tegutsevad nii Tallinna, Tartu kui Pärnu piirkondades.
Mis siis, kui mul pole osalemiseks piisavalt raha?


Juhul kui su perel pole piisavalt ressursse, et maksta osalustasu 60 euro väärtuses, siis soovitame sul proovida pöörduda oma kooli või kohaliku omavalitsuse poole.
Kas ma saan seda koolis kuidagi kasutada?


Võib-olla! Kui sinu koolis on näiteks Kogukonnapraktika, siis saad Changemakers Academy läbimist sellega ära arvestada. Lisaks tasub sul rääkida oma õppejuhiga, sest mõned gümnaasiumid on programmi arvestanud ka valikainena. Boonusena võid teha sellest oma uurimistöögi - nii mõnigi noor on seda võimalust kasutanud!
Kuidas toimub programm praeguses ebakindlas olukorras?


Järgime kõiki Terviseameti soovitusi, et tagada turvalisus. Vajadusel viime programmi läbi virtuaalselt. See, kuidas kohtute tiimiga, kas füüsiliselt või virtuaalselt on teie endi otsustada. Kuivõrd osalejad on erinevatest Eesti kohtadest, siis on ka varasemalt palju kasutatud virtuaalsete vahendite abi.